Işıksız Tabela

Işıksız Reklam Tabelaları Nedir?

Işıksız Reklam Tabelaları Işıksız Reklam Tabelaları, şirketlerin sıklıkla tercih ettikleri reklam ve tanıtım şeklidir. Küçük ya da büyük ölçekli bütün işletmelerin kullandığı standart görsellerdir. Işıklı tabelayla kıyaslandığında en büyük fark aydınlatma düzeneğinin bulunmayışıdır. Kasa derinliği bulunmamakta ve isteğe göre tasarlanabilmektedir. Işıksız reklam tabelaları gün ışığında kolaylıkla seçilebildiği gibi, karanlıkta belirgin olarak görülemezler.

Işıksız Reklam Tabelalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Tabela ve reklamınızın ömrü için demir iskeletiniz mutlaka boyanmalı, aksi halde demir su ile temas ettiğinde ya da nemlendiğinde, paslanmaya başlar ve ömrü azalır.
 • Işıksızların aydınlatma düzeneğini dışarıdan ilave ışıklarla giderilebilmektedir.
 • Dışarı bağlanan aydınlatma ürünleri ile dolaylı maliyeti düşük, ışıklı tabelaya sahip olmuş olursunuz.
 • Kurulum ve montajının sağlam bağlanmış olması son derece önemlidir.
 • Bakım ve onarımına özen göstermeli, yazıların silinmesi beklenmeden yenilenmelidir.
 • Işıksız Reklam Tabelaların Avantajı

Bu sistem diğer tabela çeşitlerine göre aydınlatma düzeneği olmadığı için daha düşük maliyetlidir. Ancak ışıklıların sağladığı reklam etkisini asla veremez.

 

Işıklı Tabela

IŞIKLI TABELA NEDİR ?

Genel olarak ışıklı tabela yapımlarında farklı ışık sistemi kullanarak yapılan tabela çeşididir. Özellikle ışıklı tabelada kullanılan ön tarafında ışıklandırma sistemi ile kullanılan yazı yada logoları her türlü ortamda rahatlıkla görüp okumak mümkün olur. Işıklı tabelaların hem ön yüzünde hem de arka yüzlerinde ışık sistemini geçiren pleksi, folyo veya vinil baskılar kullanılmaktadır. Çeşitli olarak totem, çatı, cephe, açık hava ve yol tabelası türlerinin genelinde ışık sistemi kullanılmaktadır.

Neden Tercih Edilir?
Işıklı tabelalar da kullanılan floransan ile aydınlatma yapılan tabelalar da ışık gücünün çok fazla olması ve ışık gücünde herhangi bir dalgalanma olmadan uzun yıllar kullanılması ile ışıklı tabela tercih edilmektedir. Hem ekonomik elektrik kullanımı olması hem de maddi yönden avantajlı olarak ışıklı tabelalar günümüzde daha sık tercih edilmektedir. Işıklı tabelalar da en önemli olan gece görünümünün nasıl olduğudur. Çünkü kişinin istediği ebatta ve görsellikte hazırlanmış olan ışıklı tabelaların hem gündüz hem de gece görünümleri farklı olmaktadır. Işıklı tabelalar hazırlanırken kullanılan flora sanların ışık gücü için bulunduğu lokasyon görüntüsüne ve ışıklı tabelanın görselliğine oldukça önem gösterilmektedir.

Nasıl Hazırlanır?
Bu tabelalar farklı malzemelerden üretilerek hazırlanmaktadırlar. kullanılan malzemeler pleksi-alüminyum, dekota forex,polikarbon ve çok farklı malzemeler kullanılarak hazırlanır.Tabela hazırlanmasında kaç metre neon kullanılacağı önemli olmaktadır. İmal edilen her ışıklı tabelanın her mevsim şartına uygun olarak üretilmelidir. Özellikle yağmurlu hava şartlarında içersine yağmur almaması için izolasyonu oldukça iyi olmalıdır. Hazırlanmış olan ışıklı tabelanın yapımı kadar montajına da oldukça titizlik ve dikkat gerektirmektedir. Işıklı tabelalarda önemli olan grafik tasarımı hazırlanmış olan tabelanın ışıklandırma büyük önem taşımaktadır. Çünkü tabela için hazırlanan grafik çalışmasının oldukça başarılı olması gerekmektedir.

 

Display Ürünler

Fuar ve Display Ürünleri Nedir?

Atılgan Reklam Display, taşınabilir sergileme malzemeleri hem iç hem de dış mekan kullanımı için mükemmel ürünlerdir. Ürünlerimiz kurulumda kolaylık sağlar, çok kısa bir süre içerisinde kurulabilir ve kolay taşınabilir. Bununla beraber maksimum etki sağlar, ürünleriniz veya hizmetinizle ilgili müşterilerinize görsel bir şölen sağlar.

Atılgan Reklam sunumunuz için bir çok çözüm vardır ve her bütçeye uygun çözümler üretilir. Kapsamlı sergi, markalaşma, satış noktası ve promosyonlar için mükemmel bir taşınabilir görüntü çözümü sunan, kolay montaj, esnek yapılandırmalar ve değiştirilebilir grafik imkanı sunuyoruz.

Örneğin, bir fuara mı katılacaksınız? Toplum karşısında bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Kolay taşınabilir ve kolay kurulan görsel sunum sistemlerimiz işinizi kolaylaştıracak.

Örümcek Stand, geniş alanı sayesinde ziyaretçilerinize, müşterilerinize görsel bir şölen sunacak ve ürün/hizmetleriniz ile ilgili geniş bilgi sunacaktır. Ayrıca katlanarak tekerlekli çantasının içine sığar ve taşıma kolaylığı sağlar. Kısa sürede kurulup kaldırılabilir, böylece siz müşterilerinizle daha çok vakit geçirirsiniz.

Roll Up Banner, içine sarabilen mekanizması ile rahat taşıma olanağı sağlar.

Cephe Giydirme

Kompozit Cephe Giydirme

Zerafet ve uyumun buluşmasında en güvenilir partneriniz olan Naturalbond bünyesinde çalışan mimar ve mühendisler, ekonomik faktörleri de göz önünde bulunduraral fikirlerini ve çözüm önerilerini en iyiyi sunmak amacıyla sizlerle paylaşmaktadır.

Tabiat ve insan sevgisi denge bozulduğunda her şeyin zarar göreceği temel fikriyle, çevreci olup, ekolojik düzeni bozmamak, güvenli ve israfsız üretim yapmak, oluşuma saygılı kurum ve insan olmak. Bu bağlamda uluslararası bir marka oluşturma gayreti ve hedefi içerisindedir.

Prestijli çalışmaların vazgeçilmez yapı elemanı Naturalbond, tüm işyerlerinizde hep bir adım önde olmanızı hedeflemektedir. Oteller, iş merkezleri, kongre ve sinema salonları, tiyatrolar, kültür merkezleri, müzeler vb. önemli mimari yapılarda Naturalbond’un kullanımı ile, 21.yüzyıl yapı teknolojisine yakışır göz dolduran yapılar tasarlanabilmektedir.

Teknolojinin de ilerlemesiyle mimar ve tasarımcılar teknik özellikler (ısı yalıtımı, dayanıklılık, ses tutuculuk vb.) ile estetik kaygılarını ortak noktada buluşturacak yeni ürünlerin arayışı içine girdiler. Naturalbond yine bu hedeften hareketle sunduğu teknik özellikler, kolay işlenebilirlik ve farklı renk seçenekleri ile güvenilir bir ürün sunmaktadır.

Amacımız müşterilerimizin yaratıcılığına sınır koymadan, en iyiye ulaşmalarını sağlamaya çalışmaktır. Bu sayede müşterilerimize düşen, sadece özgürlüğün tadını çıkarmaktır.

Genel Özellikler
Naturalbond, sosyal yaşantımızın mekansal sınırlayıcısı mimari yapıların tasarımında kullanılan, estetik, şık görünümlü, pürüzsüz, çağdaş bir yapı malzemesidir. Oldukça geniş bir kullanım alanı olan Naturalbond, renk çeşidi ve bütünlüğü, hava etkilerine dayanımı, kolay şekil verilebilirliği, ısı ve ses tutucu özelliği sayesinde diğer yapı malzemelerine göre daha üstündür. Aynı zamanda çevre dostu olan Naturalbond, mukavim yapısı sayesinde diğer yapı malzemelerine oranla daha geniş açıklıklarda rahatça kullanılabilmektedir. Düşük maliyetle yüksek verim avantajı, Naturalbond’u vazgeçilmez kılmaktadır.

Kullanım Alanları
Mimari cephe kaplamada, spandrel panellerde, iç dekorasyonda, tavanlarda, kapı panellerinde, bölme sistemlerinde, üst geçitlerde, tünellerde, asansörlerde, galerilerde, sergileme elemanı bölücü duvarlarda, reklam panolarında, bankalarda, fuar standlarında, benzin istasyonlarında, ticari araçlarda, mobilya sektöründe, hava alanlarında koruyucu kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.

 • Estetik ve pürüssüz yapısı sayesinde şık bir görünüm sağlar.
 • Kullanımı kolaydır. Tercihe bağlı olarak levhaya istenilen şeklin verilmesi ve levhanın istenilen ebatlara getirilmesi mümkündür.
 • Çeşitli renk ve boyutlarda temin edilebilmektedir.
 • Dayanıklıdır. Mukavim, hafif, rijit bir malzemedir.
 • Koruyucudur. Hava etkilerine dayanımı sayesinde kapladığı alanı korur.
 • Isı ve ses iletim katsayısı düşüktür.
 • Ekonomiktir. Uygun fiyata tam koruma sağlar.
 • Çevre dostudur. %100 geri dönüşümü olan, ekolojik olarak zararsız bir üründür.
 • İşleme kolaylığı, farklı renk alternatifleri ve mukavemeti sayesinde yaratıcılığınızı dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlar.
 • Uygulamada en iyi sonucu verir.

Araç Kaplama

Titizlikle yapılması gereken ve özellikle profesyonel ekibin yapması gereken bir uygulamadır. Aracınızı kaplatarak çiziklerden koruyabilir, orjinal boyanızı koruyabilir, geçici renk değişikliği sağlayabilirsiniz. Araç renk değişim işlemlerinde mat ve parlak istediğiniz renk kullanılmaktadır. Atılgan Reklam, araç kaplama sektöründe işlemi, cam film uygulaması, 3m karbon uygulaması, kaput koruması ve tekne kaplama uygulaması gerçekleştirmektedir.

Araç Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır? 
Araç kaplama işlemi; aracınızın far, stop parçaları ve kapı kollarının profesyonel ekibimiz tarafından sökülme işlemi ile başlar. Aracın tüm yüzeyinin özel temizlik solüsyonu ile temizlenmesi ile, aracın gövdesine uygun şekilde kesilen folyo profesyonel ekibimiz tarafından arabanın yüzeyine uygulanır. Uygulama işlemi bittikten sonra, sökülen tüm parçalar (aracınızın far, stop parçaları ve kapı kolları) aracın üzerine monte edilir ve kontrolleri yapılır.

Araç Kaplama’dan sonra nelere dikkat edilmeli? 
Araç kaplama işlemi bittikten sonraki ilk hafta içerisinde aracı otomatik araba yıkama makinelerinde veya basınçlı yıkama ekipmanıyla yıkatmayın. Folyo’nun maksimum yapışması için biraz zamana ihtiyacı olduğundan bu süreç içerisinde dikkatli davranılmalıdır. Araç kaplamadan sonraki süreçlerde, aracınıza normal temizlik yöntemleri uygulayabilirsiniz. Kaplamanın korunması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir:

 • Aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri kullanılmalı
 • Alkol içeriği veya asidik seviyesi düşük olan temizlik ürünleri kullanılmalı
 • Güçlü çözücüler, solvent ve alkol içermeyen ürünler tercih edilmeli
 • Otomatik araba yıkama makinelerindeki fırçalar araç üzerindeki folyo’yu çizebilir.